Genel Bakış
Submit your site to the Hotvsnot.com web directory! Find sites like this in the Bölgesel Directory FreeWebSubmission.comTurkeyRank.Com - Pagerank Servisi
Deyrulzafaran Manastırı, Süryani Ortodoks cemaatinin ilk yurdu sayılan Turabdin bölgesinde, Mardin kentinin doğusunda yer almaktadır. Deyrulzafaran Manastırı, M.Ö. 4000 yılından bugüne dek ayakta kalmış olmasına rağmen Mezopotamya'daki manastırların arasında en sağlam yapıya sahip olan binadır ve Hıristiyanlığı topluca kabul eden ilk halk olan Süryaniler'in ibadet mekanlarının çoğunluğunun bulunduğu topraklar üzerinde öncelikli bir öneme sahiptir. Halen Süryani Kilisesi'nin önemli dini merkezlerinden biridir. Hala etkin şekilde ziyaret ve ibadet mekanı olarak hizmet vermektedir.
Dünyanın dört bir yanına dağılmış Süryaniler tarafından dua ve bereket almak için ziyaret edilir. Yine binlerce yerli ve yabancı turist, uzun yol kat ederek manastırı ziyaret etmektedirler.
 
Deyrulzafaran Patriklik Merkezi
Deyrulzafaran 1056 yılında Patriklik merkezi olmuştur. Ancak Patrikliğin kalıcı olarak buraya yerleşmesi 1293 yılında gerçekleşmiştir. Mardin Patriklik Merkezi'nin en uzun süre bulunduğu yerdir.
Pencereyi kapat
İlk Hıristiyan Halk
Süryaniler, Hıristiyanlığın ortaya çıkmasıyla kitlesel olarak bu dini ilk benimseyen toplum olurlar.
Pencereyi kapat